صفحه اول صفحه اول توسعه منابع انسانی  سوالات متداولسوالات متداول
چهارشنبه ٢٨ مهر ١٤٠٠
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
منو اصلی
لینکهای مرتبط
 
دسترسی سریع

شرکت ملی صنایع پتروشیمی

صفحه اصلی > بهره وری،هماهنگی و تحول اداری > ماموریت و اهم وظایف 
ماموریت و اهم وظایف

ماموريت:

هماهنگي و نظارت بر اجراي توسعه طرح جامع بهره وري صنعت نفت در راستاي نقشه راه بهره وري كشور، هماهنگي و نظام بر اجراي برنامه هاي اصلاح نظام اداري مبتني بر سياست هاي كلي نظام اداري، مديريت و راهبري مجموعه فعاليت هاي نظام پيشنهادها، نظارت بر ارزيابي عملكرد دستگاههاي اجرايي و فرهنگ سازي و نظارت بر اجراي الزامات تكريم مردم و جلب رضايت ارباب رجوع در شركت ملي صنايع پتروشيمي.

 

اهم وظايف:

1-       اقدامات مربوط به طرح جامع بهره­وری صنعت نفت از طرح­های راهبردی مصوب وزارت نفت با همکاری چهار شرکت اصلی در حال اجراء می­باشد. هم اکنون با توجه به تصویب نقشه راه بهره­وری کشور در هیئت محترم دولت و همسو با نقشه راه بهره­وری وزارت نفت که ابلاغ خواهد شد شکل جدی تر و اجرایی­تر به خود می­گیرد.

2-       پیگیری و زمینه­سازی برای اجرای مجموعه برنامه­های هشتگانه تحول اداری و اصلاح نظام اداری که خود محرکی برای پیشرفت و توسعه کشور و ابزاری مهم برای توسعه پایدار می­باشد به شرح ذیل:

  مهندسی نقش و ساختار دولت                            دولت الکترونیک و هوشمندسازی

  خدمات عمومی در فضای رقابتی                        مدیریت سرمایه انسانی

  فناوری های مدیریتی                                        فرهنگ سازمانی

  صیانت از حقوق مردم و سلامت اداری                نظارت و ارزیابی

3-       مدیریت و راهبری مجموعه فعالیت­های نظام پیشنهادها که بعنوان یکی از ابزارهای مهم بهره­وری می­باشد در کلیه شرکت­های تابعه دولتی پتروشیمی صورت پذیرفته و شاهد فعالیت­های چشم­گیر و وسیع در این زمینه بوده­ایم و دستاورد آن نیز با صرفه اقتصادی بالا و کاهش هزینه­ها و کیفیت محصولات و خدمات و رضایتمندی کارکنان و ذینفعان بوده است. همچنین شروع مجدد فعالیت نظام پیشنهادها در ستاد شرکت از سال 1392 با دستور جناب آقای مهندس شعری مقدم از جمله این فعالیت­ها می­باشد.

4-       ارزیابی عملکرد دستگاه­های اجرایی کشور از بعد شاخص­های عمومی و اختصاصی براساس بخشنامه معاون محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در ارتباط با شرکت­های تولیدی و خدماتی پتروشیمی و انتخاب و معرفی شرکت­های برتر پتروشیمی به وزارت نفت جهت حضور در جشنواره شهید رجایی. شاخص های قابل بررسی به شرح ذیل می باشد:

برنامه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری                         - برنامه فناوری های مدیریتی

برنامه صیانت از حقوق مردم و سلامت اداری                             - برنامه استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد

برنامه مدیریت سرمایه انسانی

5-       انجام اقدامات، تهیه و تدارک ساز و کارهای لازم مرتبط با تکریم مردم و جلب رضایت ارباب رجوع و پرسنل شرکت اعم از فرهنگ­سازی، اجرا، نظارت و ارزیابی و تهیه گزارشات مربوطه در راستای  آئین­نامه مربوطه وزارت نفت جهت اجرای بهتر طرح.

6-       همکاری در برگزاری 5 دوره تعالی سازمانی پتروشیمی از سال 1389 تاکنون با هدایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی که مقدمات برگزاری دوره ششم آن در دست اقدام می­باشد و اقداماتی از قبیل مشاوره جهت اخذ سیستم های مدیریت کیفیت و انواع ایزوها و ...

 

 

كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به شركت ملي صنایع پتروشیمی می باشد
Copyright © 1997-2019 National Petrochemical Company - All rights reserved